top of page

Salò

Története

A név eredetére több magyarázat is létezik. Az egyik szerint Salodia etruszk királynőre utal, másik a salodium latin kifejezésre, azaz a római kori villák számos szalonjaira.

A legvalószínűbb magyarázatnak a sóra való utalás tűnik, hiszen a város már az ókorban a terület fő központjának számított, ahová  a Pó és a Mincio folyókon át majd a tavon keresztül az Adriától idáig hajón juttatták el az értékes tengeri sót. 

Fekvése

Manerba kiszögellő sziklája után a kis földnyelvet megkerülve a Salò-i öbölbe jutunk. Sajnos itt egy törésvonal is húzódik, ennek következménye volt egy erősebb földrengés 1901 majd 2004 november 24-én.

Az öböl karéja feletti hegyoldalról (S. Bartolomeo (m. 568) számos forrás szelte át a városkát, a városmag tradicionális kerületei (contrade) nagyrészt ezek körül alakultak ki rendszerint egy-egy közkúttal a középpontjukban.  A contradák nyomait mi is felfedezhetjük a belvárosban sétálva. 

Látnivalók

Ha sikerült már viszonylag közel San Felice del Benacohoz leparkolnunk, akkor hosszan végigsétálhatunk a szépen falécekből kirakott parti sétányon.

A belváros közelébe érve több érdekes hidas megoldást látunk, régi házakkal ötvözve.

A tóparti sétányon baloldalon a Loggiáról rögtön felismerjük a Jacopo Sansovino által tervezett " Palazzo del Podestà"-t ahol ma az önkormányzat működik. Hajdanában a Velencei Köztársaság idején itt gyűltek össze a Magnifica Patria (csodálatos Haza) tagjai, amelyek a Garda-tó bresciai oldalán lévő települések voltak. Az 52 település címerét a Loggia famennyezetének kazettáiban találjuk, a testület vezetője természetesen Salò volt .

Sant'Annunziata Dóm

Madonna del Rio templom

bottom of page